KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
PODZVIČÍNSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Přírodní zajímavosti
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

Velikonoční Kašperské Hory

Kulturní akce na duben

Dlouhý velikonoční víkend je tou správnou příležitostí na odpočinek a odreagování se od každodenního shonu. V Kašperských Horách a blízkém hradě Kašperk bude rušno od pátku 14. až do pondělí 17. dubna. Připraven je lákavý program pro všechny generace, chybět nebudou velikonoční trhy, tvořivé dílny, divadelní představení, komentované prohlídky města i hradu.
Pátek budou Kašperské Hory patřit těm, co rádi tvoří. Od 13.00 do 16.00 se vestibul kina promění v tvořivou dílnu. Přijďte si vyrobit pěknou velikonoční dekoraci, kterou si odneste domů. Na pěti stanovištích budeme vyrábět travní hlavouny, zdobit kraslice a perníčky, vytvářet velikonoční zápichy do květníků a další velikonoční ozdoby. Zvídavé návštěvníky, kteří by se rádi dozvěděli něco více o Kašperských Horách, o velikonočních zvycích a tradicích, zveme na speciální komentované prohlídky s průvodcem, které proběhnou v sobotu v 10.30. Sobotní večer bude patřit pohádce Anděl Páně 2, na kterou se přijďte podívat do kina v 19.00 hod.. Velikonoční Kašperské Hory vyvrcholí v neděli od 10.00 řemeslnými trhy s divadélky pro děti, kočovným samostřílem, živou hudbou, soutěží o nejlepší velikonoční nádivku a dalšími tematickými soutěžemi na kašperskohorském náměstí. Velikonoční veselí nebude probíhat jen na náměstí, např. v místní pražírně kávy mají pro vás připravené velikonoční zajíčky, které na vás budou koukat z kávy, v pivovaru se můžete těšit na speciální pivo a ani v místních restauracích nezahálí a připraví velikonoční menu.
Na nedalekém hradě Kašperk nezaháleli a na velikonoční víkend připravili komentované prohlídky nazvané Život na hradě. V sobotu a neděli vždy od 12.15, 14.15 hod. navíc hradní "divadelní" spolek Pachmajr uvede středověkou divadelní hru Fraška o kádi. Děti jsou zvány na dobrodružnou interaktivní výpravu do hradu s Karlem Ešnerem a jeho družinou, kde budou šermovat, trénovat dvorskou etiketu, tancovat, skládat pečeť Karla IV. a střílet z luku a také se seznámí s některými velikonočními zvyky.
Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu a Boží hod velikonoční bude provázet také velikonoční program farnosti v Kašperských Horách. Součástí bude např. Vzkříšení, které na Bílou sobotu začíná ve 21.00 na farní zahradě. Bude zde hranice a svěcení paškálu, poté průvod se svíčkami ke kostelu sv. Markety na náměstí, kde pokračuje liturgie Vzkříšení.
Přijďte si s námi užít tento Velikonoční víkend.

-TŠ-
Ing. Tereza Šubová
MěKIS
E-mail: propagace@kasphory.cz
Tel: +420 376 503 412
Město Kašperské Hory
Náměstí 1
Kašperské Hory 341 92

www.kasphory.cz

Velikonoce
akce duben

Kulturní akce duben

6. 3. – 28. 4.
Výstava Práce na papíře – skutečnost - sny - akce
Práce Jiřího Hudce a Martiny Říhové z let 2010 – 2016. Uvidíte výběr prací různých technik na různých druzích papíru.
Výstavní místnost na radnici Kašperské Hory
8. 4. | 19.00
Světáci
Spolek divadelních ochotníků Kolár ze Strašína si vás dovoluje pozvat, na úpravu televizní komedie Světáci. Vstupné 80 Kč.
Kino Kašperské Hory
13. 4. | 13.00 - 16.00
Tvořivá dílna - Vítání svátků jara
Jarní kreativní tvoření pro malé i velké se tento den ponese v duchu Velikonoc. Vypněte počítače, telefony a opusťte každodenní spěch a přijďte nás navštívit. Cena programu 50 Kč. Více informací na tel.: 376 582 734.
IS a SEV Kašperské Hory
14. 4. – 17. 4.
Velikonoce na hradě Kašperk
Prohlídky hradu Život na hradě doplněny speciálními prohlídkami pro děti. V sobotu a neděli vždy od 12.15, 14.15 hod. navíc hradní "divadelní" spolek Pachmajr uvede středověkou divadelní hru Fraška o kádi. Děti jsou zvány na dobrodružnou interaktivní výpravu do hradu s Karlem Ešnerem a jeho družinou, kde budou šermovat, trénovat dvorskou etiketu, tancovat, skládat pečeť Karla IV. a střílet z luku a také se seznámí s některými velikonočními zvyky.
Hrad Kašperk
14. 4. | 13.00 – 16.00
Velikonoční tvořivé dílny
Odpoledne plné tvoření nejen pro rodiny s dětmi. Přijďte si vyrobit pěknou velikonoční dekoraci, kterou si odneste domů. Na pěti stanovištích budeme vyrábět travní hlavouny, zdobit kraslice a perníčky, vytvářet velikonoční zápichy do květníků a další velikonoční ozdoby. Vstupné 60 Kč.
Vestibul kina Kašperské Hory
15. 4. | 10.30
Velikonoční prohlídky města
Prohlídky města s průvodcem, který vás provede historií, zajímavými zákoutími a malebnými uličkami města. Návštěvníci získají i zajímavé informace o velikonočních zvycích a tradicích na Šumavě. Cca 70 minutová prohlídka. Cena snížené vstupné 50 Kč, plné 75 Kč. Prodej vstupenek na MěKIS, tel. 376 503 413 (Náměstí 1, 341 92 K. Hory). Rezervaci vstupenek doporučujeme.
Sraz před budovou radnice, Kašperské Hory
15. 4. | 19.00
Anděl Páně 2
Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. (Falcon). Pohádka, délka 99 min. Vstupné děti 60 Kč, dospělí 80 Kč.
Kino Kašperské Hory
16. 4.
Velikonoční Kašperské Hory
Velikonoční trhy s doprovodným programem jako divadélka pro děti, kočovný samostříl, hudební doprovod, velikonoční soutěž a průběžně menší soutěže pro děti i dospělé.
Velikonoční veselí nebude probíhat jen na náměstí. např. v místní pražírně kávy mají pro vás připravené velikonoční zajíčky, které na vás budou koukat z kávy, v pivovaru se můžete těšit na speciální pivo a ani v místních restauracích nezahálí a připraví velikonoční menu.

Program:
10 – 17 Velikonoční řemeslné trhy
11 – O kouzelné vodě (pohádka, loutkové divadlo pro děti)
12 – kočovný samostříl (střelba z kuše na draka i zloduchy)
12 – vystoupení hudební skupiny AGE (folk, lidové písně, písničky od Waldmera Matušky, a další)
14 – vyhlášení soutěže o nejlepší velikonoční nádivku
15 – Jak se Jíra mlynářem stal (pohádka, loutkové divadlo pro děti)
16 – kočovný samostříl (střelba z kuše na draka i zloduchy)
16 – vystoupení hudební skupiny AGE (folk, lidové písně, písničky od Waldmera Matušky)
Náměstí Kašperské Hory

20. 4.
Skřítek Skříňáček
Divadelní představení objednala škola. Představení zahraje činoherně loutkový soubor ŠUS. Divadelní představení objednala škola. Představení je naplněno písničkami, říkadly a jazykolamy, které herci učí malého skřítka Skříňáčka. Skřítek neumí říkat s, š, r, ř a ještě ke všemu slova ze sebe chrlí jako kulomet, takže mu nikdo nerozumí a skřítek je z toho moc smutný. Ale protože jsme v pohádce, tak mu pomohou nejen herci ale hlavně děti, které se stávají aktivními účastníky představení. Procvičováním a správnou výslovností pomocí jednoduchých logopedických básniček a písniček procvičí jazýček nejenom sobě, ale hlavně Skříňáčkovi, který od této chvíle už nikdy nebude sám.
Kino Kašperské Hory

akce duben

Více informací o akcích na www.kasphory.cz/kultura

DALŠÍ INFORMACE: Kašperské Hory

 
Zveřejněno 02.04.2017 v 20:30 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba